טיפים לבנייה ואחזקת בריכות שחייה בצפון

  בריכות שחיה ביתיות משדרגות את איכות החיים, ותורמות לעיסוק בני המשפחה בפעילות גופנית, לבילוי ולאירוח. ישנם סוגים רבים של בריכות ביתיות, לרבות פתרונות לכל מרחב וגודל ולקונסטרוקציות שונות, החל מבריכות חפורות מבטון, פיברגלס וכלה בבריכות עומדות, הגבהה באמצעות משטחי דק ופתרונות נוספים.

  תחזוקת בריכת שחיה טומנת בחובה הוצאות נוספות ועלויות נלוות, חלקן חד פעמיות, דוגמת אמצעי בטיחות: שער וגדר לבריכה, כיסוי לבריכה ומכשירי מדידה וניקוי, וחלקן למוצרים מתכלים דוגמת חומרי ניקיון וחיטוי למי הבריכה.

  בריכת שחיה ביתית אשר לא תזכה לתחזקה נכונה עשויה לגרום לנזקים הן למבלים ולמתרחצים בה והן לבריכה ואביזריה בטווח הארוך.

  קיימות חברות המספקות שירותי בניה ותחזוקת בריכות בצפון ועד דרום, ובמקרה של בריכה קבועה ועמידה בשימוש קבוע מומלץ להיעזר בשירותיהן. אין לכם עוד בריכה? קראו על בניית בריכת שחיה בקריות.

  ישנן גם פעולות אחזקה אותן ניתן וחשוב לבצע באופן עצמאי.

  מספר טיפים לתכנון, בניה ואחזקה של בריכות שחיה ביתיות:

  • בעת תכנון בניית הבריכה יש להביא בחשבון את התשתיות והקונסטרוקציה, כאשר בריכה חפורה מצריכה תכנון אדריכלי והנדסי ואת אישור הרשויות, מה שמטבע הדברים מייקר את הפרויקט ומרחיב את לוחות הזמנים לביצוע. בריכה כזאת גם תהיה עמידה ויציבה, איכותית במיוחד ואסתטית לעין, כך שמה שיכריע את הכף הם שיקולי תקציב ונכונות להשקעה.

  במידה והתקציב אינו תואם את העלויות הנדרשות, ניתן למצוא פתרונות איכותיים נוספים בטווח רחב של מחירים ובהתאמה אישית.

  • מיקום- מיקום הבריכה ביחס לכיוון זריחת השמש הוא מכריע, שכן בריכת שחיה באזור מוגבל באור ומוצל תהיה בריכה קרירה יותר ואף תצריך פתרונות חימום לעתים. בריכת שחיה אשר חשופה לשמש תשמור על טמפרטורת מים נעימה יותר, תהיה מוארת ונעימה יותר לבילוי ותאפשר מתיחה של חודשי הפעילות בבריכה גם לעונות המעבר.
  • הצללה- יחד עם יתרונותיה של השמש באים גם חסרונות הקרינה, ובהצבת בריכת שחיה קבועה באזור שטוף שמש מומלץ לקבוע גם פתרון הצללה חלקי, מעל הבריכה או בסביבתה.
  • סביבת הבריכה- את סביבת הבריכה יש לתכנן בקפדנות ובהתאמה לצרכי בני הבית והשימוש הצפויים. יש להביא בחשבון מרחב בילוי סביב הבריכה, ריצוף מונע החלקה, תאורה שתאפשר את השימוש בבריכה גם בשעות הערב, נגישות לבריכה וממנה. חברה מקצועית להקמה ולתחזוקת בריכות תוכל לסייע בייעוץ והכוונה בהתאם למבנה ולמשטח ולצרכי המשפחה.
  • תחזוקת הבריכה- תחזוקת הבריכה מיועדת לשמור על הבריכה עצמה, למנוע דליפות וחלחול מים אל התשתיות, להבטיח שימוש בטוח ולשמור על מי השחייה מפני זיהומים, בקטריות ותחלואות. הבריכה מייצרת מים עומדים המהווים בכנת התפתחות חיידקית, ועל כן יש לבצע מספר פעולות בשוטף להגנה על המים:
  1. סחרור- סחרור המים הוא למעשה ערבוב הגורם למים להיות בתנועה מתמדת ומונע את התחלואות שמייצרים מים עומדים. פעולת הסחרור תתבצע באמצעות משאבת סחרור הפועלת המים, וכוללת גם מסנן לניקוי הבריכה מפני לכלוכים ומזהמים.
  2. חיטוי המים דרך קבע הוא הכרחי למניעת חיידקים בבריכה, ומתבצע באמצעות הזנת מי הבריכה בחומרי כלור- אשר מסייע בקטילת בקטריות, ואלגציד- המונע התפתחות של אצות במים. חשוב לשלב את החומרים הללו במי הבריכה בצורה מבוקרת ועל פי ההמלצות המקצועיות, ביחס לגודל הבריכה וקוב המים בתוכה, שכן מדובר בכימיקליים ששימוש עודף בהם עשי לגרום לנזק לבריאות המתרחצים.
  3. מדידה ואיזון- יש למדוד את רמת החומציות והערכים של המים דרך קבע באמצעות ערכות בדיקה למדידת כמות הכלור וריכוז ה- HP במים.
  • בטיחות- תכנון אלמנטים של בטיחות מהווה חלק בלתי נפרד מהקמה של בריכות, כאשר קיימים מספר מנגנוני בטיחות מפני טביעות דוגמת גדר וכיסוי לבריכה למניעת כניסה לא מבוקרת, אזעקות מים להתראה על פעילות חריגה (נפילה למים וכדומה) ושלל פתרונות מקצועיים בהתאמה לכל צורך.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  דילוג לתוכן